Śląskie Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju to kompleks, który składa się z:

1. Przedszkola Niepublicznego

2. Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi

3. Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka.

Wszystkie te placówki znajdują się w jednym budynku oraz ściśle ze sobą współpracują.

Dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola i Szkoły korzystają z gabinetów specjalistycznych oraz sal terapeutycznych w Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka.

Centrum jest ośrodkiem dopasowanym do potrzeb dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Znajdą się tutaj tacy specjaliści jak:

• psycholog,

• logopeda,

• pedagog specjalny,

• terapeuta Integracji Sensorycznej,

• terapeuta zajęciowy,

• rehabilitant.

Wszystko to odbywa się przy ścisłej współpracy z Poradniami  Psychologiczno- Pedagogicznymi.

Do współpracy chcemy również zaprosić innych specjalistów:

• pediatrów,
  • psychiatrów,
  • alergologów,
  • optyków,
  • ortooptyków,
  • ortopedów,
  • neurologów,
  • neurologopedów,
  • laryngologów,
  • fizjoterapeutów,
  • dietetyków,
  • oraz innych w zależności od potrzeb.